Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir’de "Mavi Göl Optimist Yarışları" ödül töreniyle sona erdi.

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir’de "Mavi Göl Optimist Yarışları" ödül töreniyle sona erdi.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan ve yedi renkli göl olarak bilinen Türkiye’nin dördüncü büyük gölü Eğirdir Gölü'ndeki yarışlar, oldukça çekişmeli geçti.
1-4 Haziran'daki organizasyona 7 kulüpten 94 sporcu katıldı. Senior ve junior olmak üzere iki grupta toplam yarış yapıldı. Yelkencilerin, doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi ve kültürel zenginliklerinin de bulunduğu Eğirdir'deki mücadelesinde renkli görüntüler oluşturdu.
Farklı kategorilerde kupa ve madalyaların verildiği yarışlarda, senior genel sıralamada B.B. Bodrumspor Kulübünden Ateş Canuysal birinci, Göcek Yat Kulübünden Doruk Uyar ikinci, Akdeniz Yelken Spor Kulübünden Sural Sur üçüncü oldu.
Optimist kızlarda İskenderun Yelken İht. ve S.S. Kulübünden Nehir Hakan birinci, Nehir Parıltı ikinci, Eğirdir Belediye Spor Kulübünden Afra Öztekin üçüncülüğü elde etti.
Optimist Junıor Genelde B.B. Bodrumpor Kulübünden Topak Sepetçi birinci, İskenderun Yelken İht. ve S.S. Klb. Damla Derinsu Karagün ikinci, B.B. Bodrumspor Kulübünden Sarp Kaya Deniz üçüncü oldu.
Optimist Junıor Kızlarda İskenderun Yelken İht. ve SS. Kulübünden Damla Derinsu Karagün birinci, B.B. Bodrumspor Kulübünden Deniz Acele ikinci, Esma Türk üçüncü oldu.
Optimist Bambino Genel (2014 Yılı ve Sonrası) İskenderun Yelken İht. ve SS. Kulübünden Damla Derinsu Karagün birinci, B.B. Bodrumspor Kulübünden Deniz Acele ikinci, İskenderun Yelken İht. ve S.S. Kulübünden Mert Emir Yaşar üçüncü oldu.
En Küçük Kız B.B. Bodrumspor Kulübünden Leyla Serintürk, En Küçük Erkeklerde Kamil Kerem Artar Göcek Yat Kulübünden birinci oldular.
Eğirdir Limanında gerçekleşen ödül törenine Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Türkmen ile sporcular ve aileleri katıldı.


Asset 2