Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

21 Mart Dünya Orman Haftası Etkinliğine Katıldılar

Haber Yayın Tarihi :

 Kaymakamımız Adem Çelik ve Belediye Başkanımız Veli Gök İlçemizde Düzenlenen 21 Mart Dünya Orman Haftası Etkinliğine Katıldılar.

21 Mart Dünya Orman Haftası etkinlikleri kapsamında İlçemiz Çay Köy Mevkisinde Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi.
Fidan dikim etkinliğine Kaymakam Adem Çelik, Belediye Başkanı Veli Gök, Orman İşletme Müdürü Murat Karakülah, Orman Fidanlık Müdürü Cumhur Gaffar, Kurum Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı.
Ülkemizde 06 Şubat 2023 ve sonrasında meydana gelen depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza ithaf edilerek törene katılanlar tarafından 5000 m2 alanda 500 adet ardıç fidanı toprakla buluşturuldu.
Fidan dikiminin ardından Türk halklarının ortak bayramı, baharın gelişini, bolluk ve bereketi simgeleyen, birlik ve beraberliğin sembolü olan Nevruz kutlaması yapıldı.
Nevruz ateşi yakıldı ve kendine güvenenlerin ateşten atlaması ile kutlama son buldu


Asset 2