Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE EĞİRDİR’DE UNUTULMAZ BİR GÜN.

Haber Yayın Tarihi :

 KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE EĞİRDİR’DE UNUTULMAZ BİR GÜN. BAŞKAN VELİ GÖK; ‘EĞİRDİR’E GELEN TÜM MİSAFİRLERİMİZ BAŞIMIZIN TACIDIR.’

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Eğirdir’in dün önemli misafirleri vardı. Isparta ve Barla’da faaliyetini sürdüren Mekke Eğitim Vakfı Kur’an Kursu öğrencileri Isparta’nın misafir odası ve turizm cenneti Eğirdir’i yakından tanıma fırsatı buldular. Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün katılımı ile misafirler Eğirdir’in tarihi ve doğal güzelliklerini tanıdılar. Diksiyon eğitimi, tekne gezisi, rüyapark ve akşam yemeği ile son bulan program sonrası öğrenciler ve vakıf yöneticileri başkan Veli GÖK’e teşekkür ettiler.
Barla Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Zeynep BATI Eğirdir Belediyesi Basın Bürosuna yaptığı açıklamada ‘ Diyanet İşleri Başkanlığı Eğirdir Müftülüğüne bağlı Barla Kız Kursumuz Mekke Eğitim Vakfı bünyesinde Vakfımızın destekleri ile Eğitim vermektedir. Göl manzaralı ferah binaları ile sakin bir muhitte bulunan Barla Kursumuz 93 yatak kapasiteli olup 50 hafız öğrenci ve 40 hafız hazırlık öğrencisi ile toplamda 90 öğrenci ile eğitime devam etmektedir. Eğirdir Belediyesinin düzenlediği tarihi yerler tanıtımı, diksiyon eğitimi semineri ,tekne gezisi ,Rüya park gezisi ve akşam yemeği ikramı ile son bulan program için Belediye Başkanımız Veli Gök Beye ve emeği geçen tüm arkadaşlara şükranlarımızı sunuyoruz. Hafız öğrencilerimizin hatıralarında unutulmaz bir anı olacak bu gezi öğrencilerimizi ve kurs öğreticilerimizi ziyadesi ile memnun etmiştir. Programın hassasiyetle intizamlı bir şekilde yürütülmesi, görevli arkadaşlar ve Sayın Başkanımız tarafından gösterilmiş olan nezaket dolu ilgi ve alaka için şükranlarımızı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.’ dedi.
Isparta Mekke Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı (Emekli Müftü) Halil İbrahim ERTUÇ ise yaptığı açıklamada ‘Vakıf olarak biz Barla kız Kur'an Kursu ile Isparta Mekke Kur'an kursu'nun iaşe ve ibate hizmetlerini yürütmekteyiz. Her iki kursumuz da Diyanet İşleri Başkanlığına bağlıdır. Eğitimleri diyanet tarafından tayin edilen hocalar tarafından yürütülmektedir.
Şu an itibari ile Barla Kız Kuran Kursun'da 100, Mekke Kur'an kursunda da 300 öğrenci eğitim görmektedir. Bu seneye kadar kurslarımızda binlerce gencimiz Kur'an eğitimini almış ve 1000'e yakın da hafız yetişmiştir.
Her iki kursumuzun mezunları üç aylarda özelikle Ramazan ayında çeşitli cami ve mekanlarda mukabeleler okumaktadır. Erkek öğrencilerimiz ise Ramazan aylarında yüzlerce camide hatimle teravih kıldırmışlardır. Bu hizmetler İnşallah ilelebet devam edecektir.
Kurslarımızda öğrencilerimiz her türlü teknik usullerden istifade etmekte olup teneffüs ve dinlenme saatlerinde çeşitli oyun aletleri ile vakitlerini geçirmektedirler kurs öğrencilerimiz Isparta yanında çeşitli iller ve 30'a yakın yabancı ülkeden oluşan öğrencilerimiz kurumumuz da Diyanet İşleri Başkanlığın onayı ile eğitim görmektedirler.
9 Eylül itibariyle Eğirdir Belediye başkanlığımızın tertip etmiş olduğu gezi vesilesiyle sayın Belediye Başkanımız Veli GÖK ve personeline teşekkür eder saygı ve selamlarımı sunarım. Cenabı hak ebeden razı olsun. Bu vesile ile kurslarımıza öğrenci gönderen ve her türlü dua ve katkılarını eksik etmeyen bütün din kardeşlerime de saygı ve selamlarımı sunarım.’ İfadelerini kullandı.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK ise yaptığı açıklamada; ‘Eğirdir’e gelen tüm misafirlerimiz başımızın tacıdır. Kur’an Kursu öğrencilerimizi Eğirdir’de ağırlamaktan dolayı mutluyuz, her zaman bekliyoruz. Programda emeği geçen tüm Kur’an Kursu yetkililerine, hocalarımıza teşekkür ediyorum.’ dedi.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2