Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR, YALVAÇ VE AKŞEHİR ZABITALARINA EĞİRDİR’DE HİZMET İÇİ EĞİTİM

Haber Yayın Tarihi :

 BAŞKAN VELİ GÖK’ÜN DAVET VE TALEBİ İLE EĞİRDİR, YALVAÇ VE

AKŞEHİR ZABITALARINA EĞİRDİR’DE HİZMET İÇİ EĞİTİM

Eğirdir Belediyesinde görevli zabıta personelleri, Yalvaç Belediyesi ve Konya Akşehir Belediyesi Zabıtalarına Eğirdir’de  hizmet içi eğitim verildi.

Hizmette kaliteyi ve verimliliği arttırmak amacıyla eğitim programlarına ağırlık veren Eğirdir Belediyesi, Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün davet ve talebi ile son olarak zabıtalara yönelik mesleki eğitim düzenledi. Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde personeller; zabıta yönetmeliği, kabahatler kanunu ve tebligat kanunu gibi konularda bilgilendirildi. Toplantılara belediye birim müdürleri de katılarak eğitimlerle zabıta personellerinin yapacağı iş ve işlemler anlatıldı.

İlk olarak 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile seminere başlayan Av. Lamih Çelik; kanunun amacı, kapsamı, tanımı ve kanunun uygulama alanı ile ilgili personelleri bilgilendirdi. Av. Lamih Çelik, eğitim seminerinde idari para cezası kesilmesinin usul ve esaslarını da zabıta personellerine anlatarak hukuka uygun hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Av. Çelik, Kabahatlar Kanununun ardından 5393 sayılı Belediye Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ve 7201 sayılı Tebligat Kanunu hakkında personellere gerekli bilgiler verildi. 1608 sayılı yasa tebligat kanunu ve ruhsat işlemleri, belediye zabıta yönetmeliği konuları da anlatıldı.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ü makamında ziyaret eden Av. M. Lamih Çelik ve misafirler Eğirdir Belediyesine misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ettiler.

Başkan Veli GÖK seminerin faydalı ve hayırlı olması temennisinde bulunarak Av. M. Lamih Çelik’e ve Türkiye Belediyeler Birliği yetkililerine teşekkür etti.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)

 

 

 


Asset 2