Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Emekli Orgeneral Doğu, Eğirdir'e geldi

Haber Yayın Tarihi :

 Emekli Orgeneral Doğu, Eğirdir'e geldi

Jandarma Eski Genel Komutanı Orgeneral Adnan Doğu, Belediye  Başkanı Ömer Şengöl'ü ziyaret etti.

             Jandarma eski Genel Komutanlarından Emekli General Adnan Doğu, 1950'li yıllarda görev yaptığı Eğirdir'e geldi. 91 yaşındaki emekli Orgeneral Adnan Doğu, Belediye Başkanı Ömer Şengöl'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Albay Selçuk Emirdağ da eşlik etti. 

             Başkan Ömer Şengöl'ü geçmiş yıllardan tanıdığını ve Eğirdir'e gelmişken ziyarette bulunduğunu belirten Orgeneral Adnan Doğu, Eğirdir'i hiç unutamadığını söyledi. Başkan Şengöl ile uzun süre sohbet eden Emekli Orgeneral Doğu daha sonra Belediye önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Kervansaray  Mezarlığı'na giderek ahirete intikal etmiş arkadaşlarının ve tanıdıklarının mezarlarına ziyarette bulunan Emekli General Adnan Doğu daha sonra ilçeden ayrıldı.

             Emekli Orgeneral Adnan Doğu'nun eşi Nur Doğu'nun Türkçe öğretmeni olduğu ve Başkan Şengöl'ün derslerine girdiği öğrenilirken, Adnan Doğu'nun da ingilizce derslerine girdiği belirtildi. 


Asset 2