Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

BELEDİYE TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Haber Yayın Tarihi :

 BELEDİYE TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

 

Eğirdir Belediye Meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 21. maddesi gereğince 03 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 14.00’te Belediye Başkanı Ömer Şengöl başkanlığında meclis üyeleri ile aylık toplantısını gerçekleştirdi.

MHP üyesi Şükrü Savaş’ın dışında toplantıya diğer üyelerin tam katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sohbet havası içinde geçti. İlçemiz içinde bazı paftaların plan değişikliği yanı sıra İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından belediyelerce kullandırılacak “Nakit Destek Projesi Kredisi” nin Başkana yetki verilmesi oy birliği ile karar altına alındı. Böylece belediye işçi ve memurları için emeklilik veya tazminat gibi konuların güvence altına alınması sağlanmış oldu.

İlçemiz Gaziler Derneği’nin dilekçesi incelendi ve dilekçede belirtildiği üzere Eğirdir’de bir yere Gaziler adı verilmesi görüşüldü. Sonuçta İstasyon Mahallesi “Demiryolu Caddesi” bundan böyle “Gaziler Caddesi” olarak değiştirildi.

Meclis toplantısının önemli kararlarından biri de arsa fiyatlarında alım satım dengesini sağlamak amacıyla Çankaya Eczanesi’nden Akpınar yol ayırımına değin arsa fiyatı 1500 TL; Akpınar yol ayırımından Menderes Mahallesi bitimine değin sınırda arsa fiyatı 1000 TL olarak belirlendi. Böylece Eğirdir- Konya yolu üzerinde bulunan arsa fazlalığı metrekaresinin yeniden belirlenmesi konusu karar bağlanmış oldu.

Toplantıda ayrıca 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 32. ve 39. maddesine göre şahıslardan gelen ev gibi yıkım taleplerinde kullanılacak araç ve iş makinelerinin yanı sıra şoför ve operatörler de dahil olmak üzere fiyat tarifelerin oluşturulması konusu görüşüldü ve görüşme sonunda vatandaşların lehine olacak şekilde fiyat ayarlanmasına gidildi. Geçen yılın fiyatlarına yüzde on gibi bir ilave oy çokluğu ile kabul edildi.

 Vatandaşlardan gelen dilekçeler  meclisçe değerlendirilip toplantıya son verildi.


Asset 2