Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu Kapsamında İlçe Çocuk Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Haber Yayın Tarihi :

 6284 Sayılı Kanunun Kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanuna Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının Uygulanması Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili maddesine istinaden İlçe Çocuk Koordinasyon Toplantısı 3 Ekim Salı günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Adem Çelik başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

Yapılan toplantıda ilgili kurum ve kuruluşlar kadına yönelik şiddetle mücadele aile Birliği’nin korunması aile içi şiddetin önlenmesi konuları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar alınacak tedbirler ve istatiksel sunumlar gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda ayrıca 2023 yılı kadına yönelik şiddetle mücadele faaliyet raporu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve tüm hedeflerini gerçekleştirilebilmesi adına kurumlar arası koordinasyonun ve işbirliğinin sağlanması kararı alınmıştır.


Asset 2