Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

SAKARYA’DAN GELİP EĞİRDİR GÖLÜ’NDE TEMİZLİK YAPTILAR.

Haber Yayın Tarihi :

 SAKARYA’DAN GELİP EĞİRDİR GÖLÜ’NDE TEMİZLİK YAPTILAR.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan Eğirdir Gölü’nde öğrenciler çevre temizliği yaparak farkındalık yarattılar.
Isparta’nın kültürel ve tarihi güzelliklerinin gezildiği, kardeşlik ruhunun güçlendiği, farkındalık ve gönüllülük bilincinin arttırıldığı ''AnadoluyuzBiz'' projesi kapsamında Sakaryalı 17-23 yaş arası gençler Isparta'da misafir edildi. Isparta'nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı bulan 40 kişilik öğrenci grubu Eğirdir Gölü kıyılarında temizlik çalışması yaptılar.
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “AnadoluyuzBiz” projesi çerçevesinde Sakarya'dan gelen gençleri misafir etti. Sakaryalı gençler Isparta ziyaretinin ilk gününde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde "Afet Farkındalık Eğitimi”ne katıldı. Eğitimde Arama-Kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç-gereç, malzeme ve ekipmanlar hakkında bilgi verildi.
''AnadoluyuzBiz'' projesi kapsamında Sakarya'dan gelen gençler Isparta ziyaretinin ikinci gününe sabah sporuyla başladı. Gençler UYUMDER, Etnografya Halı-Kilim Müzesi, Gaziler Derneği, Şehitlik ziyareti, şehir merkezinde ise esnaflarla buluşarak oryantiring etkinliğiyle dolu dolu bir gün geçirdi.
Isparta'yı tanıyan Sakaryalı gençler, projenin üçüncü gününde Uluborlu Yaşlı Bakım evini ziyaret ederek, sakinlerin gönüllerini aldı. Akabinde Eğirdir Gölü kenarında temizlik çalışması yapıldı. Gölde gerçekleştirilen tekne turu ile Sakaryalı gençler gönüllerince eğlendiler. Ardından Barla Bediüzzaman Said Nursi'nin evi, Atabey Ertokuş Medresesi ve 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in anıt mezarını ziyaret ettiler.
Eğirdir’de misafirleri karşılayan Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’e çiçek taktim edildi. Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen’de Eğirdir’de öğrencileri yalnız bırakmadı.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök; ‘Sakarya’dan İlçemize gelen misafirlerimiz bizleri onurlandırdılar, onlara hoş geldiniz diyoruz, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz.’ İfadelerini kullandı.


Asset 2