Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

GEÇTİĞİMİZ YIL 3 TURLA BAŞLADIK, BU YIL 20’DEN FAZLA TUR İLE ARTARAK DEVAM EDECEK

Haber Yayın Tarihi :

 *EON TURİZM PROFESYONEL TURİST REHBERİ MERT GÜNAL; ‘EĞİRDİR TURUMUZUN EN ÖNEMLİ VE EN SEVİLEN DESTİNASYONLARINDAN BİRİSİ.

*GEÇTİĞİMİZ YIL 3 TURLA BAŞLADIK, BU YIL 20’DEN FAZLA
TUR İLE ARTARAK DEVAM EDECEK.
*BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DAVETİ VE ÖNCÜLÜĞÜ
İLE SADECE BİSİKLET VE DOĞA TURİZMİ
DEĞİL GENEL ANLAMDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ.’
Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Eğirdir Belediyesi ve Eon Turizm işbirliği ile turizm rehberleri kafilesi sezon öncesi gezi inceleme ve sezon programının hazırlanması amacıyla Eğirdir’e gezi düzenlediler.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK göreve geldiği ilk gün itibariyle sürdürülebilir turizm çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Antalya ilinde faaliyet gösteren Eon Turizm geçtiğimiz yıl ilçemize 3 tur ile ziyaret gerçekleştirmişti. Eğirdir’in misafirperverlik ve gelen turistlere yerel yönetimin ilgi ve alakası önümüzdeki yıllara artarak devam edecek turizm faaliyetlerinin önünü açıyor.
Dün Eğirdir’e gelen turist kafilesi Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret ederek Eğirdir Belediyesinden ve Eğirdir’in güzelliğinden duydukları ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ifade ettiler.
Antalya İlinde faaliyet gösteren Eon Turizm Rehberi Mert Günal; ‘Grubumuz Antalya merkezli olarak faaliyet gösteren ama tüm Türkiye’de turlar yapan özellikle Outdoor Turizminde bisiklet, yürüyüş, kültür ve spor turları düzenleyen Eon turizm çalışanları ve rehberleri olarak bir eğitim turu. Geçtiğimiz sene başlattığımız İngiltere başta olmak üzere Amerika, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen turistleri Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayacak şekilde oluşturduğumuz uzun süreli konaklamalı ve kırsal gelişime destek veren bu tür programında buluşturuyoruz. Eğirdir ve çevresi bu turumuzun en önemli ve en sevilen destinasyonlarından birisi. Buradaki tarih, doğa kadınların gerçekleştirmiş olduğu ekolojik el ürünleri, misafirperverlik turun sonunda misafirlerimizin unutamadığı en önemli şeylerden bazıları. Bugün de sayın belediye başkanımızın nazik daveti üzerine hem rehber arkadaşlarımız hem de İngiltere’den gelen acente temsilcimiz ile birlikte çok keyifli birkaç saat geçirdik. Başkanımız bizi yöresel hediyelerle uğurladıktan sonra yolumuza devam ederek eğitim gezimizi sürdürdük. Geçtiğimiz sene üç yeni tur ile başladığımız bu yeni rotamız bu sene 20’den fazla tur ile ve ilerleyen senelerde daha artan rakamlarla devam edecek. Bu açıdan bisiklet turizmin ve doğa turizmi değil genel anlamda gelişmesi ve sürdürülebilir şekilde yapılabilmesi için belediyemizin öncülüğünde gerçekleştirilen hizmetler için ve tüm yerel yönetim makamlarına teşekkür ederiz.’ İfadelerini kullandı.
Slow Cyclist Acenta Temsilcisi Jemima James ise Eğirdir’in doğasına ve Belediye Başkanı Sayın Veli Gök’ün ve personelinin misafirperverliği karşısında adeta büyülendik. Önümüzdeki süreçte turlarımız Eğirdir’de daha güzel ve daha verimli faaliyetler gerçekleştirecektir, çok teşekkür ediyoruz.’ İfadelerini kullandı.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir’e gelen yerli ve yabancı tüm misafirlerimiz başımızın tacıdır. Onların daha çok nasıl rahat etmeleri gerekiyorsa elimizden gelen her türlü desteği her zaman vereceğiz, ifadelerinde bulunarak misafirlere çeşitli yerel ürünlerden oluşan hediyelerden takdim etti.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2