Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

SANATÇI ZELİHA SUNAL İLE TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN MÜZİK KUTUSU YAPTILAR.

Haber Yayın Tarihi :

 EĞİRDİR’DE SANATÇI ZELİHA SUNAL İLE ‘SIFIR ATIK’ GÜNÜNDE

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN MÜZİK KUTUSU YAPTILAR.
Isparta’nın Eğirdir İlçesinde sanatçı Zeliha Sunal’ın katılımı ile ‘Sıfır Atık’ Günü gerçekleşti.
Eğirdir İstasyon Mahallesinde bulunan yamaç paraşütü, Gölü, doğası ve yaz aylarının vazgeçilmez tatil yeri Altınkumu ile meşhur olan Altınkum plajında Sıfır Atık Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe ‘Sıfır Atık’ Şarkısıyla bilinen sanatçı Zeliha SUNAL, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan SAVRAN, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Pınar KESİKTAŞ ve Personeli, Destek Hizmetleri Müdürü Gamze GÖKSU, Avukat Duygu Durdu YEŞİL, Gölbelde şirket Müdürü Ömer YILMAZ ve İstasyon Mahallesinde bulunan Akademi Çocuk Kreş ve Gündüz Bakım evi Müdürleri Aygül Funda KARTAL, Ayşegül ÇİNARDAL, Öğretmenleri ve Öğrencileri katıldılar.
Etkinlikte sanatçı Zeliha SUNAL öğrenciler ile birlikte ‘Sıfır Atık’ şarkısı eşliğinde atık malzeme olan tuvalet kâğıdı rulosundan müzik kutusu yapıp hep birlikte farkındalık oluşturdular. Etkinliğin amacı okul öncesi çocukların sıfır atık kavramını benimsemeleri ‘’ Düşün, Gerekli Değilse Tüketme’ ’Daha Az Tüket’’, ‘’ Değerlendir, Yeniden kullan’’, ‘’Değiştir, Farklı amaçlarla kullan’’ ve ‘’Dönüştür’’ Doğa kazansın’’ prensibini öğrenmeleridir.
Etkinlik sonrası Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan SAVRAN Eğirdir hatırası olarak Sanatçı Zeliha SUNAL’a hediye plaketi takdim etti. Ayrıca İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Pınar KESİKTAŞ arıtma tesislerinde yetiştirilen doğal lavanta buketini sanatçı Zeliha SUNAL’a takdim etti. Sanatçı Sunal, daire müdürlerine atık malzeme olan kağıt ve CD’lerden yapılmış bardak altlığı hediye etti. Sanatçı Zeliha SUNAL, Eğirdir Belediyesi Başkan Yardımcısı M. Erhan SAVRAN’a ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Pınar KESİKTAŞ’a memnuniyetlerini dile getirdi. Eğirdir’in ‘Sakin Şehir’ olarakta bilinen doğal güzelliğiyle etkilendiklerini ve Eğirdir’e hayranlığını ifade etti.


Asset 2