Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

KOCAPINAR DEPREMZEDE ÇOCUKLARI AĞIRLADI.

Haber Yayın Tarihi :

 KOCAPINAR DEPREMZEDE ÇOCUKLARI AĞIRLADI.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bulunan tarihi Kocapınar mesireliği sezona muhteşem bir şekilde başladı.
Asrın felaketinin yaşandığı bu dönemde ülke olarak büyük bir üzüntü yaşamıştık. Deprem bölgesindeki toplam 10 ilden ilçemize misafir olarak gelen depremzede ailelerin ortaokul ve lise çağındaki çocukları ile Isparta Çocuk Evlerinden programa katılan öğrencilere yönelik, Eğirdir Kaymakamlığı, Eğirdir Belediye Başkanlığı işbirliği ile Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinesinde Yukarı Gökdere Kocapınar Mesire alanında psikososyal destek amaçlı ve gençlerin birbirleriyle kaynaşması amacıyla motivasyon ve oryantasyon programı gerçekleştirildi.
Programa Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK, Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan Savran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ARMUTOĞLU, Belediye personelleri, S.D.Ü. Eğirdir Sağlık Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Soner ÇANKIRAN ve engelli bakım ve rehabilitasyon öğrencileri, Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri programa katıldılar.
Etkinlikte öğrenciler müzikli dramatizasyon çalışmaları ve oyun havalarıyla gönüllerince eğlendi, ekmek arası köfte ikramı yapılarak güzel temenniler ile program sona erdi.
Bu muhteşem programa ev ev sahipliği yapan Yukarı Gökdere Köyü Muhtarı Ahmet Sarı; ‘2023 yılı Kocapınar sezonumuzu açmış bulunuyoruz, doğayı seven, açık alanda pikniği seven tüm Isparta ve Eğirdir’li hemşehrilerimizi Yukarı Gökdere Kocapınar mesireliğine bekliyoruz. Yeni yüzüyle yeni işletmecisiyle her gelen her istediğini bulabilecek burada. Burada alabalık, mangalda tavuk, sabah köy kahvaltısı, günü birlik piknik, sürekli olarak yeşil alanımız mevcuttur. Böylece bugün açılışımızı da Eğirdir Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Depremzede çocuklarımız ve Sosyal Hizmet Merkezimizle yapmış bulunuyoruz. Günü birlik turlar için Kasnak meşemiz ve Kocapınar’ımız muhteşem görüntüleriyle misafirlerini bekliyor, bu yaz boyunca halkımızı bekliyoruz.’ İfadelerinde bulundu.


Asset 2