Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR TÜRK MUTFAĞI ŞENLİKLERİ YAPILDI.

Haber Yayın Tarihi :

 EĞİRDİR TÜRK MUTFAĞI ŞENLİKLERİ YAPILDI.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde ‘Türk Mutfağı Haftası’ renkli görüntülerle kutlandı.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda 21-27 Mayıs tarihleri arasında "Türk Mutfağı Haftası" olarak kutlanılmaya başlanılmıştır. Bu sene ikincisi kutlanan 'Türk Mutfağı Haftası'nın ana teması “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, Geleneksel, Sağlıklı” olarak belirlendi.
Eğirdir girişinde Şok Market önünde Eğirdir Protokolü tarafından karşılanan Isparta Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Vural, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer’i Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, kurum müdürleri ve vatandaşlar karşıladı.
Bando eşliğinde Eğirdir Kordon Yürüyüş yolu amfisine yürüyen protokolü burada halk oyunları ekiplerinin gösterileri karşıladı. Bir taraftan ise Eğirdir Gölü’nü rengarenk karnaval alanına çeviren gezi tekneleri görsel şölen sundu.
Bu sene ikincisi kutlanan “Türk Mutfağı Haftası”'nın ana teması “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, Geleneksel, Sağlıklı” olarak belirlenmiştir.
Isparta Valiliği koordinatörlüğünde ilgili kurum ve kuruluşlar iş birliğinde, çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası 2. gününde Eğirdir ilçemizde devam etti. “Türk Mutfağı Haftası” kutlama programı Bando eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Halk oyunları gösterisi, Protokol konuşmaları, Eğirdir Gölünde Tekne gezisi ve yöresel yemeklerin tanıtımı yapıldı.
Eğirdir Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü ve Eğirdir Nafiz Yürekli Turizm Meslek Lisesi öğrencileri sunumları ile yine göz doldurdular.
Eğirdir esnafı, tekne turu yapan esnaflar, hijyen kuralları, hizmet kalitesi ve fiyat politikası ile turizm sezonuna hazır olduğu mesajını verdi. Esnaflar yurt içi ve yurt dışından gelecek olan misafirlerimizi Eğirdir’de misafir etmekten mutlu olacağız, ifadelerini kullanarak sezona hazır olduklarını belirttiler.
Hafta boyunca "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri yöresel lezzetlerin tanıtımı ile devam edecek.


Asset 2