Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

JALE GÖZÜBENLİ EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİNİ BİLGİLENDİRDİ.

Haber Yayın Tarihi :

 EĞİRDİR SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRÜ

JALE GÖZÜBENLİ EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİNİ BİLGİLENDİRDİ.
Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli Eğirdir Belediye Meclisinin misafiri oldu.
Eğirdir’de Sosyal Hizmet Merkezi çok hassas ve önemli bir görevi üstleniyor. Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli yaptığı sunumda; ‘ *SED (Sosyal Ekonomik Destek Eğitim Giderleri için) yardımı Eğirdir’den 90 kişi olmak üzere toplam (Eğirdir, Aksu, Sütçüler) 101 aileye 2.034.287.69 TL. ödeme 2022 yılı için gerçekleşti.
*KMÇ (Korunmaya muhtaç çocuk) 43 işlem yapılmıştır. Bu kapsamda 4 eğitim 6 danışmanlık 2 sağlık 2 bakım tedbiri alınmıştır.
*229 engelli evde bakım alan aile toplam (Eğirdir, Aksu, Sütçüler) 425 aile 11.675.047.5 TL ödeme yapılmıştır 2022 yılında.
*Kadın hizmetleri 167 kadın için işlem yapılmış 17’sine psikolojik destek, 3’ ü kurum bakımı (engelli olması nedeniyle) 19’ una SED desteği sağlanmıştır.
*23 vatandaş kurum bakımına yerleştirilmiştir.
* 117 anne doğum yardımından faydalanmış doğum yardımlarına toplam 63.419 TL ödeme yapılmıştır.
Birey aile ve toplum refahını artırmak misyonu ile dezavantajlı bireylere öncelik vererek tüm toplumun refah ve yasam kalitesini artırmak amacıyla adil arz odaklı bütüncül sosyal hizmet sunmak olan hedefimiz doğrultusunda görev tanımımızda bulunan çocuk, kadın, engelli, yaşlı ve aile sosyal politakımız ile eğitim rehberlik misyonumuzla çalışma prensibimizi sürdürmekteyiz. Çalışmalarımız doğrultusunda bizden desteklerini esirgemeyen Eğirdir Belediyesine ve denetim ve çalışma koşullarımızda huzurumuzu ve başarımızı daima destekleyen Eğirdir Kaymakamlığımıza kuruluş olarak teşekkür ederiz.
Ayrıca 59 ihbara müdahale edilmiş gerekli işlemler tamamlanmıştır. Erişebilirlik çalışmalarımız devam etmekte olup. 1036 toplam 3 ilçe 2236 kişiye yönelik şiddet, çocuk koruma kanunu kişisel gelişim ve mahremiyet eğitimleri yapılmaktadır.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Belediye Meclisine bize bu imkanı verdikleri ve her zaman destekledikleri için kurumum adına çok teşekkür ediyorum.’ İfadelerini kullandı.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök Meclis olarak Eğirdir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Jale Gözübenli ve personeline teşekkür etti.
Eğirdir Belediye Meclisi gündemde bulunan diğer maddelerin görüşülmesi ile devam etti.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2