Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANI VELİ GÖK’ÜN 10 KASIM MESAJI.

Haber Yayın Tarihi :

 EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANI

VELİ GÖK’ÜN 10 KASIM MESAJI.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, “Vefatının 84. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz" dedi.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK yayımladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. Yıl dönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma konusunda hedeflerine azim ve kararlılıkla yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak görevidir. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak değil, esaret altına alınmakla tehdit edilen ve toprakları paylaşılmak istenen Türk Milleti’nin mücadele ruhu, kurtuluş umudu, diriliş sembolü Atatürk’ü anlama ve anlatma imkânı olarak görüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatanımız ve milletimiz için şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı , minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.


Asset 2