Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

Haber Yayın Tarihi :

 İlçemize 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı bugün saat 10.00’de Eğirdir Kale Meydanında Atatürk Anıtında gerçekleşti.

Programa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan Savran, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Kurmay Başkan Vekili Piy. Alb. Murat Yetiş ve İlçe Protokolünün yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve okul yöneticileri katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu ve öğretmenler tarafından Atatürk Büstüne sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zeliha Yavuz yaptı. Yavuz konuşmasında ‘Yeni bir eğitim ve öğretim yılının ilk gününde sizlerle birlikte olmanın, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum. İlköğretim haftası nedeniyle, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.
Ülke kalkınmasının temeli ilköğretimdir. Çağdaş uygarlık düzeyine erişmek bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olacak bilgi ve becerilerin temeli ise okulda atılmaktadır. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekâsıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir. Ayrıca okul, sizlere çeşitli bilgiler verir, beceriler kazandırır. Toplu yaşamayı, birbirinizi sevmeyi ve kurallara uymayı da öğretir.
Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” sözünün ışığında yetişmiş değerli öğretmen arkadaşlarım hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çalışmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftasının ve 2022-2023 eğitim-öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.’ dedi.
Öğrenciler tarafından şiirler, ve Halk Oyunları gösterilerinin ardından program sona erdi.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2