Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

6. BRİÇ FESTİVALİ İLE EĞİRDİR ŞENLENDİ.

Haber Yayın Tarihi :

  Isparta’nın Eğirdir İlçesinde bu yıl 6. cısı tertip edilen Briç Festivali gerçekleşti. Türkiye’nin çeşitli illerinden Eğirdir’e gelen Briç severler 4 gün süren seanslar sonrası ödül töreni ile kupalarına kavuştular.

Eğirdir Kervansaray Düğün ve Toplantı Salonunda gerçekleşen briç turnuvasının İlk günü Eğirdir Belediyesi Sakin Şehir Kupası, ikinci günü Eğirdir Kaymakamlığı Swiss Takım Turnuvası, üçüncü gün Açık İkili (Simultane) Kupası, son gün ise açık ikili 2. Seans müsabakaları gerçekleşti. Turnuvada toplam 72 Briçci mücadele etti.
Eğirdir Kervansaray Düğün ve Toplantı salonunda gerçekleşen programda ödül töreni gerçekleşti. Törene Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu’da katıldı. Dereceye giren briç severlere kupa ve madalyalarını veren Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK; ‘Her şeyden önce sizleri burada ağırlamak, sizlerle burada tanışmak bizim için ayrı büyük bir kazanımdır. Biz tekrardan hoş geldiniz diyoruz, hepinize başarılar diliyorum. Briç sporu zaman zaman ilçemizde düzenleniyor bu yıl altıncısı düzenlenmekte açıkçası ben de briç sporu hakkında detaylı bilgi sahibi değilim ama bizlerde öğreneceğiz inşallah. Bizler tekrar bekliyoruz inşallah, bu geçirdiğiniz süre içinde Eğirdir’den iyi izlenimler aktarırsınız. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.’ İfadelerini kullandı.
Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ise ‘Eğirdir hakikaten Briç sporu için tam mevsimi dolayısıyla burada bulunan misafirlerimize Eğirdir’in tadını çıkarmalarını öneriyorum kendilerini yedinci festival için tekrar buraya davet ediyorum.’ dedi.
Eğirdir Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen turnuva sonrası biriç severlere Eğirdir’in meşhur kabune pilav ve helvası ikram edildi. Turnuvanın organizatörü Şener Sayı başta Kaymakamımıza, başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum, dedi.


Asset 2