Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

48 YIL SONRA KOMANDO MABEDİNE GERİ DÖNDÜLER.

Haber Yayın Tarihi :

 *48 YIL SONRA KOMANDO MABEDİNE GERİ DÖNDÜLER.

*KIBRIS BARIŞ HAREKATI GAZİLERİMİZ BAŞKAN VELİ GÖK’Ü ZİYARET ETTİ.
*GAZİLER ‘BİZİ BURADA BİRLEŞTİREN MANEVİ RUH VATAN MİLLET AŞKI’
1974 yılında Eğirdir Dağ Komando Okulunda görev yapan daha sonra Kayseri ve sonrada Kıbrıs Barış Hareketine katılan rütbeli subay, astsubay ve askerler yıllar sonra bir araya gelerek Eğirdir’e çıkartma yaptılar.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK misafirleri kapıda karşılayarak, ‘Cümleten hoş geldiniz, gerçekten ne güzel yapmışsınız böyle, bu organizeyi yapıp tüm arkadaşları bir araya getirebilmek çok önemli, devre arkadaşlarını bir araya getirmede emeği geçen tüm komutanlarımıza ve ilgililere çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık, Allah sizlere sağlık sıhhat versin, ilçemize hoş geldiniz gerçekten çok gururlandık. Geriye dönük hikayeleri paylaşmanın ayrı bir mutluluğu vardır.’ ifadelerinde bulundu.
Emekli Komutan Erol Dereli ise ‘Bizi burada birleştiren Manevi Ruh, Vatan, Millet Aşkı, O sevgi saygı bizleri birleştiren.’ dedi. Ziyarete, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eğirdir Temsilcisi Kıbrıs Gazisi Hüseyin Koçaslan ve birçok Kıbrıs Gazisi katıldı.
Ziyarette ayrıca Kıbrıs Barış Harekatı Gazileri, Başkan Veli GÖK’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek günün anısına plaket takdiminde bulundular. Kıbrıs Gazilerinin ilçemizdeki programları devam ediyor, misafirlerin ev sahipliğini ise Eğirdir Dağ Komando Okulu Merkezimiz yapıyor.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2