Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

SAĞLIK HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ AYAĞININ TOZU İLE VATANDAŞA DOKUNMAYA BAŞLADI.

Haber Yayın Tarihi :

 SAĞLIK HİZMETLERİ ÖĞRENCİLERİ AYAĞININ

TOZU İLE VATANDAŞA DOKUNMAYA BAŞLADI.

 EĞİRDİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE

SAĞLIK ÇADIRI HİZMETTE.

 Eğirdir Belediyesi, Eğirdir İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Programı iş birliğinde 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında, Eğirdir Kale Meydanında sağlık çadırı kuruldu.

 Yaşlı bakım programı öğrencileri 5 gün sürecek olan etkinlikte vatandaşların tansiyon ve diabetlerini ölçerken aynı zamanda geriatrik hastalıklar ve yaşlılık konusunda çadıra gelen vatandaşları bilgilendirdi.

 Sağlık çadırına gelemeyen vatandaşlar için ise öğrenciler şehrin cadde ve sokaklarında hem karanfil dağıttı hem de yaşlılık hakkında bilgilerini paylaştılar.

 İlçe sağlık müdürlüğü ekipleri ise sağlık çadırında başlattıkları covid-19 aşı kampanyasını sürdürdüler.

 Programla ilgili konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök “İlçemize öğrencilerimizin de gelmesiyle yaşlılar günü kapsamında güzel bir ekip çalışması yaptık hem ilçe sağlık müdürlüğümüz hem Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz bugün burada  vatandaşlarımıza yaşlılık hakkında bilgiler verdiler, aşı kampanyamız bir yandan devam ediyor, çadırımız cuma gününe kadar aktif şekilde hizmet verecek, katkı sunan herkese teşekkür ederim” dedi.

 Ayrıca Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Faruk Yaşar Gürdal “ Yaşlılar günü kapsamında öğrencilerimiz ile birlikte buradayız vatandaşlarımıza geriatrik hastalıklar ile ilgili bilgi veriyoruz, karanfiller ile yaşlılar günlerini kutluyoruz, okulumuz akademik olarak bu gün eğitim öğretime başladı, ilk günden öğrencilerimiz ile birlikte vatandaşlarımıza dokunmaya başladık bizlere destek veren sayın belediye başkanımız Veli Gök’e teşekkür ederim” dedi.

Programım 8 Ekim Cuma gününe kadar süreceği bilgisi alındı.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2