Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

TARİHİ VE KÜLTÜREL YAPILARA DEVLET ELİ DEĞİYOR.

Haber Yayın Tarihi :

 *BAŞKAN VELİ GÖK HER ALANDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYOR.

 *TARİHİ VE KÜLTÜREL YAPILARA DEVLET ELİ DEĞİYOR.

 *EĞİRDİR KALE RESTORASYONU VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA

PROJE ÇALIŞMASI START ALDI.

 Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün gayretli çalışmaları her alanda sürüyor. Eğirdir’de bulunan Tarihi ve Kültürel yapılarımızı korumak ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde  ulaştırmak için yapılan projeler bir bir hayata geçmeye başlıyor.

 Eğirdir’de tarihi ve kültürel yapılara devlet eli değerek ilçemiz yeniden inşa edilmiş gibi olacak. Bunlardan bir tanesi de daha önceki yıllarda restorasyonu düşünülen fakat bir türlü gerçekleşemeyen Eğirdir Kalesi restorasyon çalışması ile  Kale Mahallesi sokak sağlıklaştırma projesi.

Dün Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün önemli misafirleri vardı İl Kültür ve  Turizm Müdürü  Ali Göçer, Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Handan Kısır ve teknik ekibi, Isparta Müze yetkilileri Belediyemiz teknik ekibiyle birlikte  Eğirdir Kale restorasyon projesi  ve Kale Mahallesi sokak sağlıklaştırma projesi hakkında saatler süren önemli bir  toplantıya imza attılar.

Yapılan değerlendirme ve teknik çalışmalarla  karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunuldu. Restorasyon ve sağlıklaştırma projesi için  Antalya, Isparta ve Eğirdir teknik ekipleri çalışmalarını tamamlayıp önümüzdeki günlerde projeleri şekillendirerek hayata geçirmek için çalışma başlatılacağı kaydedildi.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2