Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

MUSLUK APARATIYLA EĞİRDİR’DE SU İSRAFI YÜZDE 80 DÜŞEBİLİR.

Haber Yayın Tarihi :

 *BAŞKAN VELİ GÖK DEĞERLENDİRMEYE ALDI!..

 *DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE DEVAM EDEN KURAKLIK NEDENİ İLE BAŞKAN VELİ GÖK, TARIMSAL SULAMADA TASARRUF PROJELERİ DEVAM EDERKEN İÇME SUYU TASARRUFU KONUSUNDA DA ARAYIŞ İÇİNDEYİZ, DEDİ.

 *YAPILACAK TASARRUF ÇALIŞMALARIYLA ENERJİ GİDERLERİDE AZALACAK.

 *MUSLUK APARATIYLA EĞİRDİR’DE SU İSRAFI YÜZDE 80 DÜŞEBİLİR.

 *SU FATURALARINI YARI YARIYA AZALTIYOR.

 *DELİFER ENERJİ EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİNDE SUNUM YAPTI.

 Eğirdir Belediye Meclisinin Şubat ayı 3. birleşimi dün akşam Başkan Veli GÖK Başkanlığında gerçekleşti. Dolu dolu geçen Şubat ayı görüşmeleri müjdeli haberlerle halkımızın menfaatine gerçekleşen kararlarla daha da güzelleşiyor. Başkan ve Belediye Meclisi Üyeleri Eğirdir’e kazandırılan yatırım ve kararlarla rahat nefes alıyorlar.

 Merkezi İzmir’de bulunan Delifer Enerji dün akşam Eğirdir Belediye Meclisinde sunum yaptı. Ürettikleri aparatla su israfını yüzde 80 düşürdüğünü söyleyen Delifer Enerji Yöneticisi Ali Yorguncu; ‘Suya sabuba bolca dokunduğumuz bugünlerde yaşadığımız dünyamızın da sorunlarına dokunmamız gerekir.

Nüfus artışı ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi, küresel ısınma, iklim değişikliği, endüstriyel kirlilik, varolan su kaynaklarının da azalmasına ve kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Yüzde 97,2 oranında su sahibi olduğumuz dünya da sadece yüzde 2,8 tatlı su sahibiyiz. Bunun da yüzde 10’luk bölümü içme suyu olarak kullanabiliyoruz.

Bu sebeple devrim niteliğinde olan perlatör ürünümüz, hem doğa dostu olması sebebiyle  hemde yüzde 80 su tarsarrufu sağlıyor olmasıyla, sınıfında en ön sırada yer almıştır. Hane kullanımlarında, daha az fatura ödenmesine olanak sağlayan bioperlatör ürünümüzü, değerli belediyeler ile yaptığımız çalışmalarla, abonelerine ulaştırıp, her evin, su tasarrufu yapmasına ve kuraklığı önlemek adına projemizi bugün Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK ve değerli Meclisimize sunmuş bulunmaktayız, bize bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.’ dedi.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK; ‘Bir taraftan Eğirdir Gölümüzde yaşanan kuraklık ile mücadelemiz sürerken, tarımsal sulamada tasarruf projelerimiz ciddi derecede devam ediyor. Öte yandan tarımsal sulama yanında içme suyu tasarrufu içinde arayışlarımız sürüyor, bugün davet ettiğimiz Delifer Firmasının önerisini değerlendirmeye alıyoruz, eğer gerçekleşir ve başarılı olursak, içme ve kullanma suyumuzda tasarruf sağladığımız gibi arıtma tesisi vb. kullanmış olduğumuz enerji giderlerimizde düşecek.’ ifadelerini kullandı.

İstanbul başta olmak üzere bir çok Belediyenin bu uygulamayı gerçekleştirdikleri öğrenilirken, Dünya’da bir çok ülkenin ve ülkemiz başta olmak üzere ilçemizde de başlayan kuraklık nedeni ile konuya sıcak bakan Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK Delifer Enerji’nin tasarruf sağlayan perlatör ürünü ile ilgili araştırma ve değerlendirme yapacaklarını açıkladı.

Belediye Meclisi Üyelerine konu hakkında araştırma yapmalarını isteyen Başkan Veli GÖK tasarruf sağlayan perlatör ürününü denemeleri talimatını da verdi.

Şubat ayı 3. birleşimi gündemdeki maddelerin görüşülmesiyle devam etti. Şubat ayı 4. birleşimi bugün akşam devam edecek.

 (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU)


Asset 2