Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI SÜRÜYOR.

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleşen programlar devam ediyor. Saat 12.00’de Hızırbey Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu, duaların yapılması ve ikramın ardından Askeri ve Mülki erkanın katılımı ile Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Şehitliğinde bir tören gerçekleşti.

Törene Eğirdir Kaymakamımız Adem ÇELİK, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Aydoğan BUDAKÇI, Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK, Daire Müdürleri, Siyasiler ve çok sayıda yüksek rütbeli asker katıldı. Yüce Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ile Türk bayraklarımız göndere çekildi. Eğirdir Müftüsü Mustafa TÜRKÖZ ile Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.
Şehit Mezarlıkları ziyaret edilerek çiçekler bırakıldıktan sonra buradaki program sona erdi. Akşam saat 20.00’de Mehteran eşliğinde halkında katılımı ile kortej eşliğinde Eğirdir Hükümet Meydanında program devam edecek.


Asset 2