Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

BİR TUTKUDUR KAMP VE KARAVAN DERNEĞİNDEN EĞİRDİR BELEDİYESİNE ZİYARET

Haber Yayın Tarihi :

 

Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği tarafından Gelendost da yapılan Kamp ve Karavan Hareketi için ilimize gelen heyet Eğirdir Belediyesini ziyaret ederek, Eğirdir'i tanıtmak için kolları sıvadı. Bu Kapsamda İlçemize gelen dernek üyelerini Eğirdir Belediye Başkan vekilimiz Müslahattin Yaman karşıladı.

Ziyarette konuşan Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneği başkanı Hayriye Yıldız " Kamp ve Karavancılığın kamping ve deniz kenarı dışında ilçelerin tanıtılması amacıyla bir hareket yapıyoruz. Bunun adına da Kamp ve Karavan hareketi diyoruz. İlk Afyon- Akdağ'da başladık. Kozlu,Ünye'ye gittik, Trabzon yayla ile devam ettik ve son olarak da Gelendost Hüyük'e geldik. Bu kapsamda ilçelerimizin ekolojik ürünlerini, tarihi ve turistik yerlerini tanıtıp, sosyal medyadan 500 bin kişiye ulaşıyoruz. Gelendost da bugün 3. günümüz, bugünkü turumuzu da Eğirdir'e yapmak istedik. Bizlere bu harekette destek olan Gelendost ve Eğirdir Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Hüyük Tepesinde ve Şarkikaraağaç'ta bulunduk. Isparta ve Eğirdirimiz çok güzel inşallah ilerleyen yıllarda Eğirdir'de de bu hareketi yapmayı düşünüyoruz dedi.

Eğirdir Belediye Başkan Vekilimiz Müslahattin Yaman ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; " Ben vekaleten bu işi yapıyorum Başkanımız ve belediyemiz adına sizleri selamlıyorum. İlçemize Hoşgeldiniz. Karavan Kampı için Kervansaray Düğün Salonu altına yapmayı düşündüğümüz Karavan Parkı projemiz var bu konuda sizlerden destek de alabiliriz. Kovada, Akpınar ve Eğirdir turunuz da herhangi bir sıkıntınız olursa biz sizlere yardımcı olmaya hazırız"dedi.

Heyet ziyaretin ardından Eğirdir'de karavan ve kamp merkezlerini gezerek, Akpınar ve Kovada'ya gitmek üzere belediyemiz tarafından temin edilen araçla yola koyuldular.


Asset 2