Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR'DE BAYRAMLAŞMA BELEDİYE ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİ.

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir'de resmi bayramlaşma programı bugün saat 14.00'de Eğirdir Belediye Binası önünde gerçekleşti. Programa Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Aydoğan BUDAKÇI, Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK, Eğirdir'li Vali Hüseyin Avni COŞ, Eğirdir'li İşadamı Arif DEMİR (Arif Hoca), Daire Müdürleri, Yüksek Rütbeli subaylar, siyasiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bayramlaşma töreninde Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK'e halkın ilgisi ve sevgisi büyüktü. Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ'ın Afyon İli Bolvadin Kaymakamlığına atanması nedeni ile bayramlaşmada bayram sevinci ve hüzün bir arada yaşandı.
Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ yaptığı konuşmada; 'Kurban bayramınız mübarek olsun, Allah kesilen kurbanlarınızı kabul etsin, kurban bayramı ilçemize, ülkemize, tüm islam alemine hayırlar getirsin. Bayramlarda en büyük isteğimiz, düşüncemiz, geleneğimiz ve göreneğimiz bir araya gelmektir. Ailemizin içerisinde, eşimizle, dostumuzla, akrabamızla, komşumuzla sohbetlerimizi, muhabbetlerimizi biraz daha artırmaktır. Bayramın gayesi de müslümanların bir araya gelip sohbetleriniz, muhabbetlerini artırmak yönünde Allah'ın emretmiş olduğu bir kanundur diye düşünüyorum. Değerli arkadaşlarım biliyorsunuz 4 yıldır Eğirdir'de yaklaşık 6 yıldır da Isparta'da görev yapıyorum. Geçtiğimiz günlerdeki kararname ile Afyonkarahisar İli Bolvadin İlçesine tayin oldum. Burada bulunan ve bulunmayan herkesten helallik istiyorum. 4 yıl boyunca İlçemize bir şeyler yapmak için uğraştık. Özellikle fakir, fukara, garibin yanında olmaya çalıştık. Kamu hizmetleri bazen olur ki hiç kimsenin dile getirmesine gerek kalmaksızın yapılır, bazen de yerel idarecilerin çabası ile kamuoyu oluşturması ile olur. Bizlerde genel olarak yerel dinamikleri harekete geçirmeye çalıştık. Gerekli kurumlarla işbirliği yaptık. Bu çerçevede elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Tabi yapamadığımız, planlayıpta, düşünüpte gerçekleştiremediğimiz bir çok şeyde var. İnşallah bizden sonraki arkadaş, meslektaşımız bu fikirleri projeleri gerçekleştirir. Eğirdir güzel bir yer Allah vergisi bir güzelliği var, insanları güzel, hakikaten kadirşinas bir toplumunuz var, insan yapınız var. Bu çerçeveden baktığımda buradan ayrıldığım için üzülüyorum, bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Ama kamu görevi bir yerde 2 yıl çalışırsınız, 3 yıl çalışırsınız, 5 yıl çalışırsınız 'Mahkeme Kadıya Mülk Değil' bu çerçevede inşallah yeni gelen arkadaşımızla birlikte gerek kamu görevlileri, birim amir ve müdürleri birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edersiniz. Ben tekrar hepinizin bayramını kutluyorum. Allah inşallah bu memleketin önünü hiçbir zaman kapatmaz, biliyorsunuz zor zamanlardan da geçiyoruz. Bu bayramlar hürmetine birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozdurmaz. Hepinize saygılar sunuyorum, sağolun varolun.' dedi. 
Kaymakam AKDAŞ, Belediye Başkanımız Veli GÖK ve Protokol Üyeleri daha sonra Eğirdir Huzurevine giderek huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutladılar. Burada da Huzurevi sakinleri Kaymakam AKDAŞ ve Belediye Başkanımız Veli GÖK'e büyük ilgi gösterdiler. Huzurevi sakinleri Kaymakam AKDAŞ'a, 'Gidiyormuşsunuz biz şimdi ne yapacağız' diyerek üzüntülerini ifade ettiler.


Asset 2