Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

PINAR PAZARI GÖK'LERDE EĞİRDİR PINAR PAZARI BAŞKAN VELİ GÖK'LE TARİHİNİN ALTIN YILINI YAŞAMAYA BAŞLADI.

Haber Yayın Tarihi :

 800 Yıllık Tarihi Eğirdir Pınar Pazarı Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK'ün tanıtım atağı ile bu yılki ikinci haftasında adeta şaha kalkarak 800 yıllık tarihinin altın yılını yaşamaya başladı. Pınar Pazarında faaliyet gösteren esnafların eksiklikleri Başkan Veli GÖK'ün talimatları ile yerine getirildi. Pınar Pazarı Esnafları Belediye Başkanımız Veli GÖK'e teşekkür ettiler. 
Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK sık sık ziyaret ettiği Tarihi Pınar Pazarını bugün sabah saatlerinde beraberinde Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER ile birlikte gezdi. Rektör hoca Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK'ün talimatları ile kurulan yörük çadırında orijinal gözleme ve yayık ayranını tattılar. Başkan Veli GÖK el açması gözlemeleri kendi elleri ile pişirdi. Bölgenin bir çok noktasına 800 Yıllık Tarihi Yöresel Pınar Pazarını gösteren levhalar asıldı. 
Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK Pınar Pazarının tanıtım atağı ile Eğirdir'e ve bölgeye açık olduğu süreler içerisinde büyük katkı sağlayacağını ve turizm adına önemli bir noktaya geleceğini bildirdi. Tarihi Pınar Pazarında bugün tarihi kebapçılar ise en yoğun günlerini yaşıyorlar. 
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER Üniversite olarak Eğirdir Pınar Pazarının tanıtımı başta olmak üzere Eğirdir Turizmi adına yapmamız gereken ne varsa hazırız, mesajı verdi. 
Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK Pınar Pazarında esnaf ve vatandaşları ziyaret etti, alış veriş yaptı. Başkan Veli GÖK'ü ve başarılı çalışmalarını yakından takip eden vatandaşlar hizmetlerden memnun olduklarını dile getirdiler. 


Asset 2