Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Klasik Müzik Festivaline Muhteşem Kapanış

Haber Yayın Tarihi :

 

Klasik Müzik Festivaline Muhteşem Kapanış           

 

Eğirdir Belediyesi tarafından bölgedeki gençlerin klasik müziği yakından tanıyabilmeleri, müzik öğrencileri için de eğitici ve yaratıcı olanakları sağlayabilmek amacıyla ilki 2015 yılında yapılan Klasik Müzik Festivalinin 4 üncüsü, Ayastefanos Kilisesinde yapılan kapanış konseri ile son buldu.

 

            Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl 02-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmekte olan Klasik Müzik Festivali Eğitmen ve öğrenciler final konseri cumartesi günü Ayastefanos kilisesinde gerçekleştirildi.

           

            Konserde bir ay boyunca öğrendiklerini sergileyen öğrencilerin yanı sıra eğitmenler de sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı. Kapanış konserinde ayrıca festival boyunca yapılan geri dönüşüm atıkları toplama yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de takdim edildi.

            Konserde konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl "Dört yıldır gönüllü olarak  Eğirdir'de olmadık bir şeyi kızım, torunum, hocalarımızın yardımlarıyla sürdürüyoruz. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi yeni hocalarımız geldi. Kiliseyi geçen yıllara göre daha hazır hale getirdik. Bugün finali yapıyoruz. Bu festivalin Eğirdir'e ve çocuklarımıza da öğretildikleri takdirde bir şeyler öğrenmelerini ve medeni cesaretlerini sağladığımız kanaatindeyim. Tabi ki hatalarımız vardır. Bunlar da zaman içinde gelişeceklerdir. Müzikten kazanacaklar, Müzikten öğretmen olacakları kanaatindeyim. Bir aydır emeği geçen belediye personellerimiz dahil herkese teşekkür ediyorum. Sizlere de geldiğiniz için teşekkür ederim. Bu tür organizasyonların ilçemizde artması temennisi ile gelecek yıl ben yokum ama İnşallah festival devam eder" temennisinde bulundu.

 


Asset 2