Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir'de 16 Öğrenci İlk Kez Yelken Yaptı

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir'de 16 Öğrenci İlk Kez Yelken Yaptı

 Akdeniz Üniversiteli 16 Öğrenci Eğirdir'de Yelken Dersleri aldı, Eğirdir'de, İlk kez Yelken yapma fırsatı buldu. 

             Antalya Akderniz Üniversitesi Yelken Kulübü öğrencileri ilk kez Eğirdir Gölünde optimist ve su ile buluştu.  Öğrencilere Eğirdir Belediyespor Yelken Antrenörü Ahmet Şaha tarafından Yelken hakkında genel bilgi ve Teorik eğitimler verildi.   

             Antalya Akdeniz Üniversitesi yelken Kulübü öğrencileri, Türkiye'nin sayılı sakin şehirlerinden biri olan Eğirdir'e gelerek, yelken ve optimist sporu ile tanışarak ilk kez Eğirdir Gölünde optimist yapma fırsatı buldular.  

             Eğirdir Belediyespor Yelken Antrenörü Şeref Ağartan ve Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi ve aynı zamanda yelken Antrenörü Dr. Gülşen Sevim organizasyonu ile Eğirdir'e gelen 16 öğrenci  Eğirdir Belediye başkanı Ömer Şengöl makamında ziyaret etti

             Ziyarette konuşan  Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi ve aynı zamanda yelken Antrenörü Dr. Gülşen Sevim Eğirdir Belediye başkanı Ömer Şengöl'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, sizlerin sayesinde ilk defa öğrencilerimiz su ile tanışacak yelken'e binecek, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

 

            Başkan Şengöl ise ziyarette öğrencilerle tek tek sohbet ederek, Eğirdir'i ve sporu neden bu denli çok sevdiğini anlatarak, ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ve spora desteğinin her zaman artarak devam edeceğini vurguladı.

 

            Öğrencilerin ziyaretin ardından Eğirdir Belediyespor Yelken Kulübü ders alanına giderek Antrenör Ahmet Şahan'ın verdiği Yelken ve Optimist teorik bilgilerinin ardından ilk kez Eğirdir gölünde yelken yapmanın mutluluğunu yaşadılar. 

 

 


Asset 2