Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Çevreci Başkan Şengöl'den öğrencilere 23 Nisan hediyesi

Haber Yayın Tarihi :

 

Çevreci Başkan Şengöl'den öğrencilere 23 Nisan hediyesi

 

Eğirdir Belediyesi'nden 23 Nisan haftası nedeniyle öğrencilere özel çevreci eğitim seti  

 

            Eğirdir Belediyesi, 23 Nisan hediyesi olarak ilçede eğitim gören ilkokul öğrencilerine ‘Çevreci Nesil Eğitim Seti’ dağıttı.

            Çevre dostu çocuklara, daha mutlu bir gelecek için "Çevreci Nesil Eğitim Seti" ilçede eğitim gören ilkokul çağındaki öğrencilere dağıtıldı.

            Eğitim Seti sayesinde çocuklar hem boş vakitlerini değerlendirecek hem de kitapçıklarda anlatılan bilgiler ışığında çevre bilinci kazanacak.

            Eğirdir Belediyesi eğitime verdiği desteği ara vermeden sürdürüyor. Eğirdir'in sosyal, kültürel ve eğitim alanında gelişmesini sağlamaya yönelik her türlü projenin içerisinde yer alan Eğirdir Belediyesi, eğitime verdiği desteğe bir yenisini daha ekleyerek, ilkokul düzeyindeki çocuklara 2 bin adet Çevreci Nesil Eğitim Seti bastırıp dağıttı.

            İlk etapta Muazzez Yaşar Şapçı İlkokulu ve Mustafa Çetinkaya İlkokulu'nda setlerin dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım törenine Belediye Başkanı Ömer Şengöl, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Karakaya, Belediye Hal Müdürü Eşref Çatal, Belediye Zabıta Müdürü Gamze Göksu, zabıta ekipleri ve okul idareci ile öğretmenleri katıldı.

 

            Çevreci eğitim setinin içerisinde küresel ısınma, çevre temizliği, ekosistem, geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji isimli dergiler ve monopoli benzeri çevre oyunu bulunuyor.

 

            İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Karakaya, 23 Nisan hediyesi olarak böyle güzel bir seti dağıttıkları için Belediye Başkanı Ömer Şengöl'e teşekkür etti.

 

            Dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Ömer Şengöl, " Sevgili Çocuklar,

Üzerinde yaşadığımız masmavi Eğirdirimizin, gelecekteki koruyucuları sizlersiniz.

Ağaçlarımızın yeşil, Gölümüzün 7 renkli ahengi, Gökyüzümüzün yine pırıl pırıl olmasını

arzuluyoruz. Bunun için çevremizi nasıl temiz tutacağımızı, bugünden öğrenmemiz gerekiyor.

Hayatımızın en önemli ihtiyaçlarından biri olan, evimizdeki televizyonların, bilgisayarların ve telefonların çalışmasını sağlayan, elektriği elde etmek için çok fazla enerji harcanıyor. Bu sürekli elektrik kullanımının dünyaya zarar vermemesi için güneş, rüzgar hatta çevresel atık gibi kendini yenileyen enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyor. Bu konuda ne kadar erken yaşta bilgi sahibi olursanız, Bu güzel İlçemizin ve dünyamızın gelecekteki koruyucuları olarak o kadar güçlü duracağınızı biliyorum. Bu düşünce, ile sizlere destek olacak, dünyamızı etkileyen küresel ısınma, geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji gibi kavramları eğlenerek öğrenebileceğiniz bu kitapçık setini sizin için hazırladık. İçinde yer alan kıymetli bilgilerin, size ve çevrenizdekilere daha mutlu ve temiz bir Eğirdir, Temiz bir Dünya ve gelecek sunacağına inanıyorum" dedi.


Asset 2