Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir Yöresel Ürünler Satış Merkezi Açıldı

Haber Yayın Tarihi :

 

Eğirdir Yöresel Ürünler Satış Merkezi Açıldı

 ğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesinin katkılarıyla yaptırılan yöresel ürünler, el sanatları teşhir ve satış merkezinin açılışı bugün saat 11.00’de gerçekleştirildi.

 Ata Yolu Liman önü adresinde gerçekleştirilen yöresel ürünler, el sanatları teşhir ve satış merkezinin açılış törenine yoğun ilgi gösterildi.

 Eğirdir Müftüsü Mustafa Türköz’un dualarının ardından yöresel ürünler, el sanatları teşhir ve satış merkezinin açılış kurdelesini Kaymakam Abdullah Akdaş, Belediye Başkanı Ömer Şengöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Sezgin ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Şanal birlikte keserek, Eğirdir’e hayırlı olmasını temenni ettiler.

 Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslar neticesinde gerek kursiyerlerin, gerekse ev hanımlarının yapmış olduğu ürünler, bu merkezde satılacak.

 Dört yıldır böyle bir mekan açmak istediklerini ve bugüne nasip olduğunu ifade eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Şanal mutluluğunu şu şekilde paylaştı: “Uzun zamandır düşündüğümüz bir olaydı. Kaymakamımız Abdullah Akdaş’ın ve Belediye Başkanımız Ömer Şengöl’ün büyük destekleriyle bu işe giriştik. Önce bir tane stant yaptık ve biz buraya birkaç ürün koyduk ve satış yapmaya başlamıştık. Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslar sonucunda becerilerin evlerde, dışarıda yapılarak buraya getirilmesini sağladık. Burada hiçbir şekilde kar amacı güdülmeden tamamen amme hizmeti olarak burada satış yapıyoruz. Buradaki ürünler tamamen el emeği ürünler. Yöresel ürünler. Emeği çok ve değerli ürünler. İleride de gıda üzerinde de satış yapmayı düşünüyoruz.  Bütün Eğirdir’li hemşehrilerimizi bekliyoruz. Bizim kursumuza gelsin gelmesin, bayanlarımız ürünleri getirsinler ve buradaki arkadaşlarımızı versinler. Biz onların adına hem teşhir edeceğiz hem de satışını yapacağız. Boş zamanlarında da kurslarımıza gelsinler, ürün yapsınlar” diye konuştu.

 Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Şanal, sözlerinin sonunda desteklerinden dolayı Kaymakam Abdullah Akdaş’a ve Belediye Başkanı Ömer Şengöl’e teşekkürlerini iletti.

 Yöresel Ürünler, El Sanatları Teşhir ve Satış Merkezinin açılış töreninden sonra Zeytindalı Harekatında görev alan Mehmetçiğimize ve polisimize destek olmak amacıyla bir de kermes düzenlendi. Ev hanımlarımızın hazırlamış olduğu yöresel ürünler, pastalar, börekler satılarak geliri kahramanlarımıza gönderilecek.

 Oldukça otantik bir mekan oluşturularak gerek Eğirdir’liler için gerekse dışarıdan gelen misafirler için muhteşem bir mekan kazandıran Kaymakam Abdullah Akdaş’a ve Belediye Başkanı Ömer Şengöl’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Asset 2