Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir, BIT Milano Turizm Fuarında Dünyaya tanıtıldı

Haber Yayın Tarihi :

 

Eğirdir, BIT Milano Turizm Fuarında Dünyaya tanıtıldı

 

            11-13 Şubat 2018 tarihleri arasında İtalya'da yapılacak olan BIT Milano Turizm Fuarı'nda Türkiye'nin sayılı sakin şehirlerinden Eğirdir Belediyesi de yerini aldı. Turizmin dünya pazarı olarak bilinen İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen BIT fuarında Eğirdir tanıtıldı.

            İtalya'nın Milano kentinde her yıl düzenlenen BIT Milano Turizm fuarına bu yıl Türkiye'deki Cittaslow Kentleri de yerini aldı.  Cittaslow Türkiye temsilciliği olan Seferihisar Belediyesi öncülüğü ve İtalya Cittaslow ağı kurucu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşecek olan BIT Milano Turizm fuarında ilimizi bu yıl Eğirdir Belediyesi temsil etti. Fuarda Turizmin yanı sıra, dış pazar, seyahat acenteleri ile görüşme ve Ülkenin tanıtımına yönelik yemek ve kültürel zenginlikler de tanıtıldı. Eğirdir Belediyesini ise Hal Müdürü Eşref Çatal temsil etti.   Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri broşürlerimizi tanıtırken, Türkiye Roma Kültür ve Tanıtma Ataşesi Esin Zeynep Selvi, Bit Milano Turizm Fuarında standımızı ziyaret etti.  

            Dünyanın en önemli Uluslararası Turizm fuarlarından biri olan BIT - Uluslararası Turizm Fuarı, bu yıl 11-13 Şubat 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde kapılarını gerçekleşti. BIT-Uluslararası Turizm Fuarına birçok farklı ülkelerin, kentlerin ve  tur operatörlerinin katılımlarının yanında Cittaslow Türkiye (Sakin Şehir) Kentleri de stantlarında yerini aldı. Üç gün gerçekleşecek Turizm fuarında, tüm ülkeler ve kentler tanıtım imkanı buldu. Fuarda Cittaslow tanıtımı başta olmak üzere Eğirdir’ın yerel ürünleri, tarihi ve kültürü hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl yaptığı konuşmasında " Cittaslow ile ilgili bir tanıtım faaliyetine daha imza attık. Ülkemizdeki Cittaslow üyesi olan 14 kentin tanıtımı ile İtalya Milano'da kısa adı BIT olan bir Turizm fuarına Türkiye Cittaslow organizasyonu ile katıldık. İlimizin ve ilçemizin tanıtımını yaptık. Çok küçük ürün örnekleri de götürülerek ikramlarda bulunduk. Şehrimizin tanıtımı ile ilgili materyaller orada ilgilisi ve meraklısı ile buluştu. Eğirdir'i ne kadar fazla kişiye tanıtırsak o kadar iyi olacağını biliyoruz. Sonuç olarak Cittaslow ve Türkiye birlikteliği ile Eğirdir'i dünyaya tanıtmış olduk" dedi.  

           

 

 

 

 

 


Asset 2