Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir, BIT Milano Turizm Fuarında

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir, BIT Milano Turizm Fuarında

             11-13 Şubat 2018 tarihleri arasında İtalya'da yapılacak olan BIT Milano Turizm Fuarı'nda Türkiye'nin sayılı sakin şehirlerinden Eğirdir Belediyesi de yerini alacak.

            İtalya'nın Milano kentinde her yıl düzenlenen BIT Milano Turizm fuarına bu yıl Türkiye'deki Cittaslow Kentleri de yerini alacak.  Cittaslow Türkiye temsilciliği olan Seferihisar Belediyesi öncülüğü ve İtalya Cittaslow ağı kurucu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşecek olan BIT Milano Turizm fuarında ilimizi bu yıl Eğirdir Belediyesi temsil edecek. Fuarda Turizmin yanı sıra, dış pazar, seyahat acenteleri ile görüşme ve Ülkenin tanıtımına yönelik yemek ve kültürel zenginlikler de tanıtılacak.   

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl yaptığı konuşmasında " Cittaslow ile ilgili bir tanıtım faaliyetine daha imza atacağız. Ülkemizdeki Cittaslow üyesi olan 14 kentin tanıtımı ile İtalya Milano'da kısa adı BIT olan bir Turizm fuarına Türkiye Cittaslow organizasyonu ile katılacağız. Şehrimizin tanıtımı ile ilgili sunum yapılacak ve ilçemizin de tanıtımını sağlayacağız. Çok küçük ürün örnekleri de götürülerek ikramlarda bulunulacak. Şehrimizin tanıtımı ile ilgili materyaller orada ilgilisi ve meraklısı ile buluşacak. Eğirdir'i ne kadar fazla kişiye tanıtırsak o kadar iyi olacağını biliyoruz. Sonuç olarak Cittaslow ve Türkiye birlikteliği ile Eğirdir'i dünyaya tanıtacağız" dedi. 

            Eğirdir Belediyesi'ni İtalya'da Hal Müdürü Eşref Çatal temsil edecek.

 

 


Asset 2