Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Başbakan Binali Yıldırım'ın Isparta programı Eğirdir'e yaradı

Haber Yayın Tarihi :

 Başbakan Binali Yıldırım'ın Isparta programı Eğirdir'e yaradı

 Eğirdir'in adı komandolarımız sayesinde dünyaya bir kez daha tanıtılmış oldu, ayrıca Komando Eğitim Alanı yolları iyileştirildi.

 KOMANDO EĞİTİM ALANI YOLLARI YAPILDI

            Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na bağlı Karaburun'daki komando eğitim alanının yolları iyileştirildi. Komando Eğitim Alanı yollarının bir kısmı stabilize çakılla iyileştirilirken, atlama kulesine kadar olan yolda asfaltlandı. Eğirdir Belediyesi iş makineleri ve kamyonları ile İl Özel İdare araçlarının 30 Aralık 2017 Cumartesi günü gündüz ve gece çalışmalarıyla yollar tamamen iyileştirildi.

EĞİRDİR'E ÜST DÜZEY PROTOKOL ZİYARETİ

            31 Aralık 2017 Pazar günü Isparta programının ardından akşam saatlerine Eğirdir'e gelen Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları Karaburun Komando eğitim sahasında yeni yapılan yollardan geçtiler. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli önceden alana gelerek incelemelerde bulundu. Kaymakam Akdaş, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bozdemir ve Başkan Şengöl, Bakan Canikli ve Genel Kurmay Başkanı Akar'ı karşıladıktan sonra Başbakan Binali Yıldırım'ın ziyareti öncesi gerekli bütün hazırlıkları yerinde incelediler. Kaymakam Abdullah Akdaş, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğg. Ömer Faruk Bozdemir, ve Belediye Başkanı Ömer Şengöl  tarafından karşılanan misafirler, burada komandolarımızın gerçekleştirdiği eğitim tatbikatını izlediler. Başbakan Yıldırım, yetkililerden bilgi alarak komandolarla sohbet etti. Daha sonra Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına geçen Başbakan ve beraberindekiler, burada askerlerimizle birlikte yemekte buluştu. Bir Komandomuzun ailesini telefonla arayarak yeni yıllarını kutlayan Başbakanımız, Türk ordusunun milletiyle et ve tırnak gibi bağlı olduğunu söyledi. Yemeğin ardından askerlere bir konuşma yapan Yıldırım, Mehmetçikleri 81 milyon adına selamladığını belirtti.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN EĞİRDİR DAĞ KOMANDO'YA ÖVGÜLER

            Türkiye’nin yeni yılı, askerlerimiz sayesinde emniyet ve güven içerisinde geçireceğini kaydeden Başbakan Yıldırım; “Bu vesileyle hepinizi yeni yılının sağlık ve hayırlı olmasını diliyor, milletim adına yeni yılınızı yürekten tebrik ediyorum. Türkiye zorluklarla dolu bir yılı geride bıraktı. Gelecek yılımız bugünden çok daha güzel olacak. Bu başarıların mimarından birde terörle mücadelede ve Türkiye’nin etrafındaki tehlikelerin bertaraf edilmesinde şanlı ordumuzu her türlü övgüye layık komandolarımız sizlersiniz. Bu okuldan yetişen vatan evlatları birer Ulubatlı Hasan, birer Seyit Onbaşı olarak dosta güven, düşmana korku veriyor. Terör denen illete tarihinin en ağır darbesini sizler vurdunuz. Ülkemizi daha güvenli huzurlu hale getirdiniz. Hiçbir zorlukla yılmayan ordumuzun asil ve yetenekli komandoları Türkiye’nin terörle mücadelesinin adeta simgesi oldu. Komando zoru hemen başarır imkansız biraz zaman alır. Komando göklerin kartalı, düşmanı çelik pençeleriyle ezen büyük Türk kahramanlarıdır. Yüreği vatan için çarpan bu vatan evlatlarını yetiştiren komutanlarımızı, Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir başta olmak üzere takdir ve tebrik ediyorum” diye konuştu.

            Yemeğin ardından Başbakan Binali Yıldırım ve diğer protokol üyeleri Kaymakam Abdullah Akdaş, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğg. Ömer Faruk Bozdemir ve yetkililer tarafından Eğirdir'den uğurlandılar.

KOMANDOLAR SAYESİNDE EĞİRDİR DÜNYAYA TANITILDI

            Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Ülkemizin üst düzey protokol üyelerini Eğirdir'de ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduk.  Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanımız Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Kuvvet Komutanlarımız, Valilerimiz, milletvekilleri ilçemize geldi. Bu vesile ile Eğirdi'imizin adını başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya komandolarımız sayesinde bir kez daha tanıtılmış oldu. İlçemiz adına misafirlerimizi en iyi şekilde karşıladık, ağırladık ve uğurladık. Eğirdir'imiz açısından anlamlı ve önemli bir gündü. Komandolarımızın gösterileri güne ayrı bir anlam kattı. Bu ziyaretler sayesinde, Karaburun Komando Eğitim Alanı'nın yolları da iyileştirilmiş oldu. Belediyemiz ile İl Özel İdare işbirliği ile asfaltlama ve stabilize yol çalışmaları yapılan alanda, ilçemize gelen misafirler en iyi şekilde konuk edilmiş oldu. Emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ediyoruz" dedi. 


Asset 2