Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir Belediyesi tarafından İç Su Araçları için Ehliyet Sınavı yapıldı

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir Belediyesi tarafından İç Su Araçları için Ehliyet Sınavı yapıldı

            Eğirdir Belediyesi tarafından İç Su Araçları Yeterlilik Belgesi Sınavı 25- 26 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. 49  kişi müracaat ederken 43 kişi sıvana katıldı. Başvuru sahipleri, 25 Ekim 2017 tarihinde yazılı sıvana girerken, yazılından geçer net olanlar 26 Ekim 2017 tarihinde de mülakata alındı.

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nden Komisyon Başkanı Burak Ezber, Talat Çağırıcı ve Hasan Koyun'un katıldığı mülakata Eğirdir Belediyesi Zabıta Komiseri Murat Kayacan da eşlik etti.        

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, açık denizlere bağlı olmayan iç sularımızda amatör olarak gezi ve avcılık yapacak tekneleri kullanacak vatandaşların belgelendirmelerinin yapıldığı, hem yazılı hem de uygulamalı olarak sınavın gerçekleştirildiği belirtildi. Amacın amatör de olsa denizcilik üzerine daha bilinçli bireylerin topluma kazandırılması olduğu ifade eden yetkililer, "Bölgemizde Beyşehir ve Eğirdir'de belgelendirme işlemlerini yapıyoruz. Denizcilik sektörünün gelişimini bu gibi çalışmalarla gezi ve avcılık yapacak insanları daha bilinçli hale getirmek ve daha ileri seviyeye taşımak istiyoruz. Eğirdir'de 2007'den buyana belgelendirme yapılıyor. Eğirdir'de bu geçen süre zarfında binin üzerinde belgelendirme yapıldı. Belgeyi almak için 18 yaşını doldurmuş ve en az ilkokul mezunu olmak  yetiyor." dedi.

            Gemi Sevk Ve İdare Belgesi (Kaptanlık) için adaylardan 2 adet ikametgâh il muhaberi, 2 adet T.C. Kimlik numaralı nüfus cüzdanı Fotokopisi, 2 adet Öğrenim Belgesi Fotokopisi (noter onaylı), Gemi sevk ve idare belgesi alabilmek için sağlık raporunda 26/9/2006 tarihli ve 26301 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelikte “B” sınıfı sürücü belgesi alabilmek için gerekli sağlık koşulları aranır ve bu yönetmeliğe istinaden sağlık raporu ve 10 Adet 4,5x6 Vesikalık Fotoğraf istenildi.

            Belediye Başkanı Ömer Şengöl, " Gemi Sevk Ve İdare Belgesi yani Kaptanlık belgesi için belediyemize devredilen liman başkanlığı görevimiz dahilinde yılda 2 kez sınav yapıyoruz. 2007 yılından bu yana bu işleri belediyemiz yapıyor. Bini aşkın vatandaşımız açtığımız sınavlara katılarak belge almaya hak kazanmıştır. Konya'dan Afyon'dan ve diğer illerden ilçemize gelip bu sınava girenler olmuştur. Sıvandan başarıyla çıkan ve mülakatı geçerek belge almaya hak kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Emeği geçen görevli arkadaşları da teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Şengöl, bir sonraki sınavın da Nisan yada Mayıs aylarında olabileceğini duyurdu. 


Asset 2