Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Sakin Şehir Eğirdir Triatlon camiasında bir marka haline geldi

Haber Yayın Tarihi :

 Sakin Şehir Eğirdir Triatlon camiasında bir marka haline geldi

Sporcular "Eğirdir'e aşığız"

 Isparta'nın 'Sakin Şehir' unvanlı Eğirdir İlçesi'nde bu yıl 15'incisi düzenlenen Eğirdir Triatlonu hafta sonu yapıldı. 520 sporcunun katıldığı triatlon yarışları büyük çekişmeye sahne oldu.

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Eğirdir Belediyesi tarafından düzenlenen Eğirdir Triatlonu Eğirdir Limanı'nda yapıldı. Cumartesi günü Canada'da Eğirdir Belediyesi tarafından sporculara makarna partisi düzenlendi. köfte ve makarnanın yanında içecek ve bol miktarda meyve ikramında bulunuldu. Sporcular yemekten sonra teknik toplantı yaptı. Pazar günü yapılan Eğirdir Traitlonu'na Türkiye genelinden 2008 doğumlu sporcular ile 60'lı yaşlara ulaşmış yaş aralıklarındaki kategorilerde sporcular katıldı. 520 sporcunun kayıt yaptırdığı triatlonda elit, genç, yıldız, minikler, paralimpik ve yaş grupları kategorilerindeki erkek ve kadın sporcular yarıştı. Yarışmalar Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eğirdir Kaymakamlığı, Eğirdir Belediyesi ve Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı'nın katkılarıyla gerçekleşti.

Elit, genç ve yaş grubu sporcular 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklete binme ve 5 kilometre koşuyla yarışmayı tamamladı. Yıldız sporcular 375 metre yüzme, 10 kilometre bisiklete binme ve 2.5 kilometre koşuyla yarıştı. M3'ler önce 200 metre yüzme, 5 kilometre bisiklete binme ve 1250 metre koşu ile yarışı tamamladı. Diğer M kategoriler az mesafelerde yarıştı. Eğirdir Belediyesi tarafından yarışları bitiren sporculara, kumanya ve meyve, sporcu yakınlarına ve yarışları izlemeye gelen vatandaşlara helva pilav ikramında bulunuldu.

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Kazasız belasız, alnımızın akıyla bir triatlon yarışlarını daha tamamlamanın mutluluğu yaşıyoruz. 2001 yılında kurulan federasyon 16 yaşında, Eğirdir'de triatlon da 15. defa yapılıyor. Türkiye'de Triatlon var olduğu günden bugüne Eğirdir'de bu işin içinde ve aralıksız yarışmalar yapılıyor. Gönül geçmiş dönemlerde olduğu gibi tekrar uluslararası platformda yarışların olmasını isterdi. Ama bu yıl bu imkanı sağlayamadık. Triatlon yarışlarının aralıksız 15'inci defa ve ulusal düzeyde gerçekleşmiş olmasından dolayı da tabii ki mutluyuz. Belediyemiz bünyesinde işi öğrenen arkadaşlarımız var ve her geçen gün triatlon konusunda bizler de tecrübe sahibi olduk. Emeği geçen bütün personelimize teşekkür ediyorum. Katılım sağlayan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Triatlon Federasyonuna, güvenlik güçlerimize ve sağlık ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Sporcularımıza, kulüplerine ve ailelerine ayrıca teşekkür ediyorum, onlar olmazsa triatlon da olmaz. 15. Triatlon yarışlarımızla ilçemizin tanıtımına katkıda bulunulduğuna inanıyoruz ve bundan sonraki yıllarda da bu yarışların Eğirdir'imizde devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Yarışlarda sporcular Eğirdir'e hayran kaldıklarını, triatlon sporu açısından elverişli parkuru olan Eğirdir'in kendilerinde gölü ve doğal güzellikleriyle de ayrı bir edindiğini belirttiler.

Dereceye giren sporcuların ödülleri, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik ve ilçe protokolünün yanında o sırada fotoğraf çekimi için Eğirdir'de bulunan gelin ve damat tarafından verildi.

Dereceye iren sporcular ise şöyle; 19-24 yaş erkeklerde 1. MEHMET KORKUT, 2. TAHSİN DENİZ SARAÇ, 3. MHD AYAD TOMA,  25-29 yaş Erkeklerde 1. KEMAL ELEKTRİKCİ 2. NECATİ DURMAZ, 3. TOLGA KUŞ, 30-34 yaş Erkeklerde 1. BAHADIR TAMA 2. BARIŞ İLHAN, 3. CİHAN ASRAK, 35-39 yaş Erkeklerde 1. MERDAN ÇAYIR 2. HÜSEYİN ARHAN, 3. FATİH TOPÇU 40-44 yaş Erkekerde 1. KUTLUHAN ÖZKUNT 2. NECATİ ŞEVİK 3. ŞEVKİ AHCIHOCA 45-49 yaş Erkeklerde 1. CEM DAGDELEN 2. EYÜP YAZICI 3. MEHMET SEÇİLMİŞ 50-54 yaş Erkeklerde 1. SEMİH ALPAY AKHUN 2. UFUK HIZARSLAN 3. MARTİN BERNHART 55-59 yaş Erkeklerde 1. HASAN İŞBİLEN 2. BİROL TORAMAN 3. AYHAN TAMA 60+ yaş Erkeklerde 1. NİHAT TOPUZ 2. ALİ SERDAR AKGİRAY 3. FİKRET AKAY 19-29 yaş Kadınlarda 1. BEGÜM FERAN 2. SEHER KOCATEPE 3. ESİN AKKARTAL 30-39 yaş Kadınlarda 1. BEGÜM ÖZÜEKREN 2. BERRAK IRMAK 3. DOĞA SEMA ÇAPANOĞLU 40-49 yaş Kadınlarda 1. AYBEN DEMİR 2. M. SUNA KÜÇÜKÇINAR 3. SELEN ERYÜCE 50+ yaş Kadınlarda 1. HEDİYE TAMA 2. CENNET TEKER, Elit Erkeklerde 1. EMİRHAN ALTINTAŞ 2. GÜLTİĞİN ER 3. ZÜLFÜ KARABULUT, Elit Kadınlarda 1. İPEK ÖZTOSUN 2. ECE BAKICI 3. ESRA NUR GÖKÇEK,  Genç Erkek 1. BERTUĞ POLATCI 2. OKTAY ARIKAN 3. EFE EGEMEN ŞEN, Genç Kadınlar 1. İLAYDA KARA 2. EZGİ SEVCAN USTABAŞ 3. ELİF POLAT Yıldız Erkekler 1. KIVANÇ ŞAHİNKAYA 2. BARTU ÖREN 3. MEHMET FATİH DAVRAN, Yıldız Kadınlar 1. SELİN EYİPOĞLU 2. MELİKE YILMAZ 3. BEYZA CESUR, Minik M1 Erkekler 1. UZAY TENLİ 2. DORUK TOPALOĞLU 3. BATIN KIVANÇ KURTULUŞ Minik M1 Kadınlarda 1. DAMLA İNCE 2. DEFNE AKAN 3. SUDEM TÜLÜMEN Minik M2 Erkeklerde 1. TÜRKER KEMAL KIYAK, 2. MİKAİL İSMET AKKIZ 3. EMİR IŞIL Minik M2 Kadınlarda 1. ÖZÜMSU AKTAN 2. HELİN ARIKAN 3. CEMRE CİVELEK Minik M3 Erkeklerde 1. EMİRHAN ÇAKIR 2. ARDA ARACI 3. TAHA EREN COŞGUN Minik M3 Kadınlarda 1. YOSUN TUTUM 2. NARİN YAREN ÇELİK 3. İLKBEN ALMİLA SARITA.


Asset 2