Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Metropolit Trampas'tan Eğirdir Ayastefanos Kilisesi'ne Ziyaret

Haber Yayın Tarihi :

             Metropolit Trampas'tan Eğirdir Ayastefanos Kilisesi'ne Ziyaret

 

            Yunanistan’dan gelen Pisidia Metropoliti Sotirios Trampas’a bağlı 25 kişilik Eğirdir'e gelerek Ayastefanos Kilisesi'ni ziyaret etti, ayin yaptı, Başka Şengöl'e teşekkür etti.

 

            Yunanistan’dan Pisidia Metropoliti Sotirios Trampas’a bağlı 25 kişilik bir grup Eğirdir’e gelerek Yeşilada Mahallesi’ndeki Ayastefanos Kilisesi’ni ziyaret ettiler.

 

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Pisidia Metropoliti Sotirios Trampas'a Kilise ilgili yaptıkları çalışmaları anlatırken, Kilise'de yapılan Klasik Müzik festivali ile kilisenin Kültür merkezi haline dönüştürdüklerini söyledi.

 

Pisidia Metropoliti Sotirios Trampas ise Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl'e kilisenin gerçek adının Ayanargi kilisesi olduğunu ve Kilise için yapılan çalışmalrdan son derece memnun olduğunu, Kilisenin Klasik müzik festivali gibi külterel etkinlkiklerde kullanılmasından da ayrıca mutlu olduğunu ifade ederken, Kilisenin eksik olan malzemelerinin kendileri tarafından Eğirdir Belediyesine gönderilerek, tamamlanmasını istediğini belirtti.  Ayrıca Trampas Kilisenin ibadete açılması için gereken göstereceğini ve Eğirdir'e gelen turist sayısını yükselteceğini belirtti.

 

            Hıristiyan Ortodoks Kilisesi mensubu olduklarını belirten heyet daha sonra kilise'de hatıra fotoğrafı çekilerek  Eylül ayında tekrar Eğirdir'e geleceklerinin altını çizerek, Eğirdir'den ayrıldılar. 


Asset 2