Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

SAKİN ŞEHRİN ATIKTAN OLUŞTURULAN SANAT ESERLERİ ÇARŞI MERKEZİNDEKİ YERLERİNİ ALMAYA BAŞLADI

Haber Yayın Tarihi :

 SAKİN ŞEHRİN ATIKTAN OLUŞTURULAN SANAT ESERLERİ

ÇARŞI MERKEZİNDEKİ YERLERİNİ ALMAYA BAŞLADI

 

            Eğirdir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve Çevre Mühendisi Pınar Kesiktaş işbirliği ile başlatılan atıkların geri kazandırılması projesi kapsamında, Eğirdir Belediyesi Peyzaj Mimari Aslı Akyol tarafından tasarlanan objeler, Eğirdir'in çeşitli yerlerinde kullanılmaya başlandı.

 

            Bu kapsamda Eğirdir Belediyesi tarafından Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Eğirdir'in güzelleşmesine ve yeşilliğin artırılması konusunda yapılan çalışmalar gün yüzüne çıkmaya başladı.

           

            Saksılardan insan figürü, lastiklerden horoz, kartal ve tavus kuşu gibi hayvan figürlerinin de yapıldığı 5 personelin çalıştığı birimde, peçete, plastik çatal ve kaşık sapları, kullanılmayan ağaç dalları ile taşlara da yeniden şekil verilerek şehrin çeşitli yerlerinde kullanımına devam ediliyor. Son olarak Eğirdir Belediyesi liman başkanlığı büro gemisinin çevresindeki peyzaj düzenleme işinin ve Canada'daki çalışmalarını tamamladı.  

 

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl yaptığı açıklamada Eğirdir'in "Sakin Şehir" unvanını kazanmasının ardından belediye olarak "çevreci belediye" olma yönündeki çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi.

 

            Bu kapsamda yeşil alanlarda gerçekleştirilen faaliyetleri artırdıklarını dile getiren Şengöl, diğer taraftan da sadece Eğirdir'in değil Türkiye'nin de önemli bir sorunu olan atık sorununun çözülmesine önem gösterdiklerini anlattı.

 

            Bu kapsamda belediyeye bağlı "Rüya Park" rekreasyon alanında 3 yıl önce hayata geçirilen geri dönüşüm biriminin kurulan atölyelerle çalışmaların sürdürüldüğünü  belirten Başkan Şengöl, ilçe genelinde belediye görevlilerince toplanan atıkların, geri dönüşüm birimine getirildiğini, ardından atıkların usta ellerde çeşitli figürlere dönüştürülerek şehrin çeşitli yerlerinde uygulanmaya başlanıldığını park ve bahçelerin ardından son olarak da Liman Başkanlığı Büro Gemisinin çevresindeki peyzaj düzenleme işi tamamladıklarını dile getirerek, "Sakin Şehrimizin güzelliğine güzellik katmaya, makyajlarını yapmaya devam edeceğiz" dedi.  

 


Asset 2