Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Gülün Yolculuğu Otobüsünü Başkan Şengöl Eğirdir'den Uğurladı

Haber Yayın Tarihi :

 Gülün Yolculuğu Otobüsünü Başkan Şengöl  Eğirdir'den Uğurladı

                        Gülün Yolculuğu Türkiye 5.Turu başlıyor. Eğirdir Belediye başkanı Ömer Şengöl, otobüste Eğirdir'in yer alması için çalışmalarını tamamladıklarını ve Isparta ve Eğirdir'in tanıtımına katkı sağlayacağının altını çizdi.

             Isparta’nın doğal gül ürünlerini tanıtmak amacıyla tüm Türkiye’yi dolaşan “Gülün Yolculuğu” otobüsü bu kez de gül'ün yanı sıra lavanta ve Eğirdir Elmasını tanıtmak amacıyla 5. Türkiye Turu'na başladı.

             Isparta'nın yöresel gül suyu, gül reçeli, elma reçeli, elması, lavantası, gül kokulu kremleri ve gül kokulu güzellik ürünleri tanıtılması için Davraz Doğa Koruma Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Murat Tuncer, projenin 5. turunu yaptıklarını belirterek, özellikle halkın yabancı kozmetik ürünlerinden yerli ürünlere yönelmesini ve Isparta ve Eğirdir'in tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

             Gülün Yolculuğu Isparta Tanıtım Otobüsü 4 hafta içinde 6 il'i gezeceklerini ve buralarda özellikle Isparta'nın gülünü, elmasını, lavantasını ve halısını tanıtacakları belirtildi.

           

            Eğirdir’de tur atan Isparta tanıtım otobüsünü Başkan Şengöl 5. Turu için Ankara, Düzce, Sakarya,İstanbul,Tekirdağ ve Kırklareli'ye Belediye önünden uğurladı.

 

 


Asset 2