Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Göle nazır Enduro Moto Kros şov

Haber Yayın Tarihi :

 Göle nazır Enduro Moto Kros şov

 

Sakin Şehir Eğirdir'de, Enduro Moto Kros şov büyüledi.

 

            Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen olan  Motorsiklet Festivali'nde Enduro Moto Kros şov düzenlendi. Isparta Enduro Kulübü ve Eğirdir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen extreme parkurlarda enduro gösterileri izleyenleri adeta büyüledi.

 

            8 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 15.30'da tarihi Hızırbey Camii avlusunda başlayan ve Belediye Başkanı Ömer Şengöl tarafından magazin startı verilen gösteride cami avlusundan geçen motosikletler, Kemerli Minarenin altından geçerek, Tarihi Eğirdir Evi'nin önünden Kale'ye tırmandı. Eğirdir Kale'sinin üzerinde basına poz veren motorcular daha sonra Kale Mahallesi'nden geçerek bir evin avlusundan geçip merdivenlerden Ada yoluna çıktılar. Can Ada'da kendileri için özel hazırlanan parkurda önce bir gösteri turu attıktan sonra kendi aralarında yarış düzenlediler. Göl kenarındaki parkurda çeşitli engellerden geçen motorcular zor anlar yaşasa da gösterdikleri performans izleyenlerden tam not aldı.

 

            Belediye Başkanı Ömer Şengöl, "Bu gösteri bir başlangıçtı. Türkiye genelinden motocuların katılımıyla daha güzel daha heyecanlı bir gösteriyi daha Eğirdir'de yapacağız. Isparta Endro Kulübü üyelerine gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ediyor, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum." diyerek ödüller takdim edildi.

 

            Isparta Enduro Kulübü Başkanı Tanfer Tekin, "Eğirdir'de böyle bir fırsat verildiği için öncelikle Belediye Başkanımız Ömer Şengöl'e çok teşekkür ediyorum. Bizlere fırsat verildiği takdirde daha iyi gösteriler yapacağımızı herkesin bilmesini isterim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

            Isparta Enduro Kulübü üyelerinin yarışı sonrasında derece girenlere kupa ve yarışa katılan tüm sporculara madalya takdim edildi. Günün anısına sporcular ve Başkan Şengöl toplu hatıra fotoğrafı çekildiler. 


Asset 2