Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Sakin Şehir Eğirdir'de Klasik müzikle tatil keyfi

Haber Yayın Tarihi :

 Sakin Şehir Eğirdir'de Klasik müzikle tatil keyfi

 Sakin Şehir Eğirdir'de Klasik Müzik Festivali için kayıtlar başladı. Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Klasik Müzik Festivali için ücretsiz olarak düzenlenecek kurslara kayıtlar devam ediyor.

             Sakin şehir unvanı alan Eğirdir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Klasik Müzik Festivali etkinlikleri kapsamında Piyano, Keman ve Flüt çalabilecek, nota öğrenmek ve müziğin büyülü dünyasına girmek isteyen herkes için 3 Temmuz – 29 Temmuz 2017 tarihleri arasında ücretsiz kurs verilecek.

             Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl “Bölgemizdeki gençlerimizin klasik müziği yakından tanıyabilmeleri, müzik öğrencileri için de eğitici ve yaratıcı olanakları sağlayabilmek öncelikli amacımız. Geçtiğimiz 2 yılda yaptığımız festivallerde bunu başardık. Herkesin müzik dinlemesini, müzikle buluşmasını, müzikle yaşamasını sağlayabilmek hevesiyle yola çıktık. Festivalde bu yılda her şey gönüllülük esasına dayanarak yapılacak. Şu anda ülkemizde düzenlenen benzeri organizasyonlardan farkı da bu. Tüm çalışmalar Eğirdir Belediyesi desteğiyle ve bireysel katkılarla yapılıyor. Düzenlenecek olan tüm atölyeler ücretsiz. Atölyelerde ülkemizin çeşitli konservatuarlarından öğrencilerimiz öğretici olarak ücret almadan ders verecekler. Enstrümanlarımızın bir kısmını Eğirdir Belediyesi aldı. Bir kısmını Eğirdir’lilerden topluyoruz ya da bireysel bağışlarla alıyoruz. Kısacası her şey amatörce yapılıyor. Festival boyunca tüm öğreticilerimiz bireysel ve ortak konserler verecekler. Festival sonunda da kapanış konseri olacak ve katılımcılar öğrendiklerini sergileyecek. Konserlerimiz geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Yeşilada'da bulunan Kilisemizde düzenlenecek. Tüm klasik müzik gönüllülerini bize destek olmak için 03 Temmuz-29Temmuz tarihleri arasında Eğirdir’e bekliyoruz.” dedi.

             Klasik Müzik Festivali için Piyano, Keman, Flüt dersleri almak ve nota öğrenmek isteyen yediden yetmiş yediye herkesi bu kurslarımıza bekliyoruz. Kurs için kayıtlar Eğirdir Belediyesi basın Bürosu personeli Emrah Çelik’e isimlerini yazdırabilirler yada 0246 311 52 52 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.


Asset 2